Hinduism

Kontakt

Nie, tu nejde o žiadnu sektu. Strány slúžia iba pre informovanosť. V súčasnosti je len v Amerike niekoľko tisíc týchto mien, ak nie viac. Kapitán William George Sipos je na pamätnej doske ako vojak USA, ktorý zahynul vo Vietname ako 25 ročný. Možno úplne zbytočne vyhasnutý ľudský život? Ďalší George Sipos je básnik, ktorý žije v Kanade. Iný žije na juhu Slovenska a volá sa Juraj. Na Facebooku je ich tiež niekoľko. Osobne poznám ešte niekoľko ľudí s rovnakým menom a ešte zopár v Maďarsku, aj v Grécku; v Taliansku je týchto mien tiež na tisíce, ale ak by ste mali šťastie:

Autor webu:
George Nandana Sipos (Juraj Sipos)

E-mail (niekedy viditeľný alebo neviditeľný podľa počasia.):

Kresťanské čítanie

Tieto stránky sú dielom jedného človea, ktorý nie je súčasťou žiadneho viditeľného spoločenstva. Ako autor týchto stránok slúžim hinduistickej bohyni, ktorou je Tripura Sundarí, jedna z foriem bohyne Šakti. Tripura Sundarí sa nazýva aj Lalitá. Je to Božia Matka. Svoju službu k Nej robím bez nároku na peniaze a neohlupujem ľudí s ponukami na meditácie alebo jogu, ktoré často môžu človeka priviesť do tmy. Hinduizmus je tisícoraký a má mnohé tváre, preto týmito stránkami slúžim verejnosti. Jednou tvárou je snaha zameniť K za , čo je vhodný spôsob, ako predstaviť ľuďom trochu iné myslenie a moje indické kamarátky.

Kedysi dávno v cudzine som vkročil do niečoho tajomného a trvalo mi mnoho rokov, kým som pochopil, že som asi súčasťou ezoterického smeru (tajného). Keďže v dnešnom materialistickom svete ide o veci neuveriteľné, o ľudí, ktorí sa pohybujú vo svete, ktorému "možno uveriť", ani najmenej nestojím. Pochopili ste - svojimi stránkami otváram aj svoju minulosť a hľadám ľudí, ktorí mi zmenili celý život. Raz sa mi tu stalo, keď som sedel v čakárni u lekára, že tam vošiel Ind a mal také šialené oči na mňa, že na to nikdy nezabudnem. Mihol sa tam a potom odišiel. U nás je málo Indov a tak hľadám odpovede.

Moje stránky majú slušnú návštevnosť a dostávam veľa pekných emailov z Indie ako napríklad "Tvoja stránka o Šambale je fantastická. Ďakujem. Awik."

Časť o ezoterike nie je ideologicky podložená. Cieľom je dopomôcť informovať o záhadách s väčším dôrazom na východné kultúry, ale tu to nie je pravidlo.

Dosť ma prekvapilo, keď som zistil, že moje stránky zaradili aj na web komunitného portálu Charan, čo je termín pre špecifickú kastu, ktorá sa vyskytuje v indických štátoch Gudžarát a Rádžastán. Členovia tejto kasty požívajú veľkú vážnosť a väčšina spoločnosti ich považuje za veľmi významných. A na ženy v tejto kaste sa pozerajú ako na "božie matky".

Lalitá patrí medzi najväčšie formy Šakti - Mahávidyá. Je spájaná s konceptom Srí Vidyá, čo je tantrická škola - hinduistický náboženský systém. Pančadašakšari mantra je jeho najchránenejším tajomstvom.

'Na shathaya na dushtaya na vishwasaya karhichith sri mathra bhakti yuktaya sri vidya raja vediney' znamená, že toto božské poznanie nepatrí do rúk ľuďom, ktorí sú skazení a neverní. Vidyá je poznanie. Slovo Tripura znamená "tri svety". Tripura Sundarí je v preklade "najkrajšia v troch svetoch".

Popri tom paralelne udržiavam stránky o FreeBSD, čo je operačný systém, na ktorom by nijaký server nespadol. Ak ste náhodou počuli, že rôzne weby (ako majú daňové úrady a podobné inštitúcie) nezvládajú záťaž, FreeBSD zvládne všetko. A ak si položíte otázku, za koľko peňazí takéto inštitúcie kúpia softvér, pochopíte, čo je to Kali Juga - niekoľko miliónov Eur by sme mohli zredukovať iba na pár desaťtisíc a ostatok rozdať chudobe. Ale tento svet to robí opačne (nielen s Bohom).

O kontakt s verejnosťou nemám veľký záujem. Byť v Indii ešte nič neznamená. Dôležité je, aby bol človek v tom pravom tieni, pretože Slnko je niekedy veľmi žiarivé. Jeden človek pracoval rok v Indii na dostihovej dráhe s koňmi a druhý v chráme. Možno ten druhý vnikol viac do spirituality a ten prvý skôr do ohňa a oleja svojho potu. Od páľavy slnka takmer zhorel.

Kresťanstvo neodmietam a verím, že Kristus bol tiež formou Boha, len položte si aj vy otázku, prečo moje stránky budú kresťania iba kritizovať? "Nebudeš mať iných Bohov okrem mňa" je biblické prikázanie, ale čo sa pod slovkom "Boh" naozaj myslí? Nemôžu to byť aj peniaze? V Indii sú mnohí svätci úplne nahí. Ukážete mi tu jedného nahého kresťana?

Istá Nepálčanka napísala o Bohyni Kálí krásne myšlienky: "Moje náboženstvo sa stalo fraškou. Zdá sa mi, že my ľudia sme akoby banda bláznov. Idoly Bohov predávame ako tovar. Ako to môže uspokojiť Boha? Celé generácie človek moju Kálí iba deformoval. Bol to človek, kto zmenil Jej formy - nekonečného Boha uväznil do podoby idolov a do vnútra chladných chrámov. Nie som ateistkou a ani nechodím príliš často do chrámov. Svoju Kálí (Boha) nosím v srdci."

Tieto stránky nie sú o dokazovaní a ani o presviedčaní. Keď sa niekomu nepáčia, nech nečíta. A keď sa mu páčia, vidí Lalitu. Ona ku každému človeku s otvoreným a čistým srdcom príde!

'Na shathaya na dushtaya na vishwasaya karhichith sri mathra bhakti yuktaya sri vidya raja vediney'


Žiadna časť týchto stránok nesmie byť komerčne využitá bez súhlasu autora. Pri prevzatí článkov prosím uviesť zdroj. Copyright (c) Giorgio Nandana Sipos

Iné stránky:
Preklady
FreeBSD

 
Last updated: Click on the English flag