Ezoterika

Východná ezoterika

Raz sa preženie vietor ako hlučný lesný roh pomedzi stromy a všetci uvidíme, aká krásna je Zem v túto osamotenú hodinu...

Vitajte na stránkach
o ezoterike,
ale o takej,
o akej ste ešte
nepočuli...


 Ezoterické poznanie je niečo, čo sa špecializuje alebo čo je vyspelé v prírodných danostiach - čo je prirodzené, nie umelé; preto popri nezmyselnom využívaní technológií je dostupné len úzkemu okruhu "osvietených", alebo viac vnímavým ľuďom, ktorí ešte vidia hviezdy na večernej oblohe, alebo počujú hudbu zurčiaceho potôčika v lese. Objekty, myšlienky či skutky týkajúce sa ezoterizmu možno nazvať ezoterikou. Tieto stránky sú o tajomstvách prirodzenosti a o mystérii žitia i existencii sveta. Možno kedysi boli a aj sú bohovia, o ktorých sme ešte nepočuli, avšak násilná a jednostranná medializácia či moc vytláča z vedomia ľudí poznanie, že staroveký odkaz Bohov bol iba jeden - pracovať pre dobro tejto Zeme. Ganeš, Skanda, Murugan, Isis, Krišna, Rudra Čakrin, Ježiš či Mohamed sú sväté mená, ktoré k týmto odkazom otvárajú bránu.

Slovo joga, ak hľadáte v sanskritskom slovníku (jednoduché, ak použijete anglické "union"), znamená "jednota". Latinské "religare", z ktorého vychádza naše slovo "religiózny" (nábožensky) či anglické "religion" (náboženstvo) je tiež jednota.

Ďakujem www.network.sk a www.nfo.sk za poskytnutie priestoru a za podporu Zároveň ďakujem RootBSD za umožnenie propagovať moju LiveCD distribúciu FreeBSD.

Žiadna časť týchto stránok nesmie byť komerčne využitá bez súhlasu autora. Pri prevzatí článkov prosím uviesť zdroj. Copyright (c) Giorgio Nandana Sipos

Stránky sú optimalizované pre Firefox (nie IE).

 

 
Stránky vznikli 5.4.2007 a táto bola naposledy aktualizovaná 15.6.2013