O spiritualite a o transsexualite
Táto časť mojich stránok bude venovaná transsexualite a duchovnu. Musím však dôrazne povedať, že tu nejde o nijakú propagáciu sexu a neprajem si dostávať emaily v tomto smere. Aby čitatelia týchto stránok pochopili, čomu sa chcem venovať, tak to bude poukázať na existenciu reinkarnácie v duchovnom svetle, pomôcť ľuďom osvetliť transsexualitu a aj niektoré pojmy.
Slovo "gay" je anglické slovo pre homosexuála a už slovo "homo" (rovnaký) naznačuje, že homosexuálna alebo gay orientácia je sexuálna orientácia na rovnaké pohlavie. Pri transsexualite ide o niečo úplne iné - transsexualita je rodová porucha identity, čo znamená, že sa narodí muž (alebo žena) s dušou iného pohlavia ako má telo. Transsexualita teda nie je ani homosexualita a ani úchylka. Travestita je naopak človek, ktorý sa oblieka do šiat iného pohlavia a ktorý môže a aj nemusí byť transsexuál (pretože každý transsexuál začína ako travestita, ale nie každý travestita je transsexuál).
V prípade transsexuality možno hovoriť o chorobe alebo aj o nesprávne reinkarnovanej duši (ktorá nešťastne vošla do tela opačného pohlavia). Transsexualita má teda pôvod v duši a v konflikte s telom.
Naša spoločnosť (najmä tá slovenská) sa na jednej strane na akékoľvek choroby pozerá úplne normálne (s výnimkou psychických, kde sú tiež obrovské predsudky), ale transsexualita je vnímaná s takými predsudkami, že je to až neopísateľné. Spoločnosť Microsoft napríklad rozbehla antidiskriminačný projekt GLEAM pre zamestnávanie ľudí rôznej orientácie už v roku 1989, kde aj transsexuálni ľudia majú miesto.
Veľa transsexuálov sú duchovne založení
ľudia a na stránkach pre osvetu
transsexuality sa píše, že až 94% z nich
verí v niečo vyššie. Na vyššie uvedenej
stránke si môžete pozrieť aj náboženské spoločenstvá
priateľsky naklonené k ľuďom inej orientácie
a pravdaže aj k transsexuálom. GALVA je napríklad hinduistické
zoskupenie takéhoto zamerania. Na Slovensku a ani v Čechách nie
je možné, aby človek, transsexuál, mohol existovať verejne,
pretože o strednej Európe je všeobecne známe, že je to jedna z najrigídnejších
a najkonzervatívnejších oblasti na svete (katolícke Poľsko, Slovensko
a Rakúsko sú oveľa reštriktívnejšie ako Holandsko). Ani
inde na svete to nie je ružové, ale azda o
čosi lepšie. Austrálsky transsexuál Christy
McNicol spolupracoval i s najväčšími celebritami sveta.
Východné kultúry majú transsexualitu zakorenenú dokonca aj vo svojich najstarších literárnych dielach. Hinduistický Boh Višnu nadobudol formu, ktorú hinduisti poznajú pod názvom Mohini (ženská forma Višnua) a ani Šiva v tomto smere nebol ojedinelý.
Na obrázku vľavo pán Šiva vo forme polomuža-položeny pod názvom Ardhanarishvara (Ardhanarišvara).
Šivova ženská forma sa nazýva Ardhanarishvara, ktorej vyobrazenia pochádzajú už z obdobia ríše Kušan (v časoch hneď po Kristovi), ktorá siahala až do Afganistanu. Hoci Ardhanarishvara je presnejšie forma polomuža-položeny, k transsexualite má táto Šivova forma vôbec najbližšie, pretože sa týka rovnako transsexuálnych mužov a aj žien. Potom môžeme spomenúť Indrání, Brahmání a ďalšie ženské inkarnácie (všetkých) hinduistických bohov, o ktorých píše Márkandeja purána.
Duchovno a transsexualita majú veľa spoločného a asi naozaj netreba mať žiadne predsudky, veď austrálsky transsexuál Christie dostal pozvanie účastniť sa v jednom z najprestížnejších šou na svete - na olympijských hrách v Sydney. Transsexualita nie je ani životný štýl, ani úchylka, ani homosexualita. Transsexuál nie je ani sexuálny objekt s niečím extra, ale nesúlad duše a tela, ktorý sa vyjadruje. A tak to treba akceptovať aj s tým, že sú to ľudia, ktorí majú svoju dušu a netreba im ubližovať a ani ich diskriminovať.