Ezoterika

Hyperborea - Atlantída za severným vetrom?

Niekde na internete sa o tomto článku píše, že "má rozbitý úvod". Samozrejme, že to nie je pravda. Existujú totiž aj ľudia s ultrapravicovým myslením a už aj na ich stránkach sa objavili tieto texty (prebrali mi ich, konkrétne Šambalu a Hyperboreu - ich taká tematika totiž tiež priťahuje, ale s celkom iným účelom). Je to z dôvodu, že tento článok sa týka čohosi, o čom veľa ľudí nevie - nacistický okultizmus. Ideológia týchto ľudí však mi nie je blízka, pretože rasizmus odmietam. Patrím však medzi ľudí, ktorých priťahuje tajomno a nie som v tomto sám. Preto ten úvod...

Fakt, že Slovensko je pomerne dosť xenofóbny kraj (xenofóbia nielen voči cudzincom z iných krajov, ale aj voči "cudzincom" s myšlienkami, ktoré nezdieľa stádo), nie je môj problém. Svedčia o tom aj urážky typu "Ty potkan jeden" (stalo sa), preto tento text tu MUSÍ byť. Odkazy na tieto stránky sú zaradené všelikde i mimo územia SR a nerobím nič zlé, iba šírim idey, ktoré ma zaujímajú. V Článku 26 Ústavy Slovenskej republiky sa píše:
(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.
(4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných.

TIETO STRÁNKY SÚ O EZOTERIKE, MYSTIKE, METAFYZIKE, HINDUIZME A NIE O NIEČOM INOM!!! Nacizmus považujem za mor a jeho idey nezdieľam. Svetovlády však taja rôzne veci a iba tie tu chcem poodhaliť.

Žiaľ, tieto čiary už Google nezobrazuje, čo som si všimol iba nedávno. MapaČosi podobné sa vytýka aj Európskej vesmírnej agentúre, ktorá pozmenila obrázok Hale krátera na Marse. V prípade, že Google urobil pri svojich mapách chybu a iba ju opravil, tak sa ospravedlňujem za nevedomosť. Dávam sem však obrázok z pod mora asi 800 km západne od Maroka s informáciou, že čosi podobné bolo vidieť na Google mapách aj pri Arktíde (pod morom).

 

Hyperborea (úvod)

Existuje veľmi veľa dôkazov o klamstvách svetových vlád a ich predstaviteľov. Tieto stránky - aj keď sa môžu nájsť podaktorí menej chápaví ľudia - nesympatizujú s nacizmom. Ich jediným cieľom je iba poodhaľovať tajomstvá, keďže iba tie sú predmetom záujmu. Ak niekto píše o diabloch, ešte to neznamená, že ich schvaľuje. V nádobe tajomstiev sa nám čerí iba číry záujem o mystické veci, kde vodu rozvírila nielen Tretia ríša. Niekoho zaujíma futbal, iného pyramídy či história, možno ezoterika alebo mystika. Záujmov má každý dosť a keď sa niekto zaujíma napr. o históriu Rimanov, ešte to neznamená, že bude chodiť s mečom a biť po hlave každého, kto neuctieva Apolóna a Jupitera. Medzi záujmy môže rovnako patriť aj oblasť ako Zóna 51 alebo základňa Vostok na Antarktíde.

V USA sa často poukazuje na plytvanie zdrojov daňových poplatníkov, ale keď sa niekto spýta, kde sa strácajú miliardy v Zóne 51, odpovedi sa nikdy nedočká. Klamstvá americkej vlády môžeme jasne dokumentovať, a to už aj pri zostrelení špionážneho lietadla U-2 v máji roku 1960 nad Sovietskym zväzom. Aj keď všetci "demokrati" vedeli, aký je komunizmus zlý, ich klamstvá, a teda aj zavádzanie vlastných ľudí, sú preukázateľné; Wikipedia nie je jediný zdroj.

NASA na tlačovej konferencii oznámila, že pilot vyššie uvedeného lietadla, Powers, sa stratil na severe Turecka. Keď sa túto nepravdu dozvedel Chruščov, bol to on, kto oznámil svetu fakty, hoci zamlčal, že pilota Powersa majú živého. Krajina, ktorá sa aj na svojich dolároch opiera o Boha (We Trust In God), často zabúda, že Bohu je milá iba pravda. Začali tak ľudí znovu klamať a vláda v presvedčení, že pilot Powers zahynul, informovala verejnosť, že vyslali iba výskumné lietadlo, ktoré skúmalo atmosféru; stroj sa dostal do sovietskeho vzdušného priestoru kvôli pilotovým problémom s kyslíkom.

Príbeh samozrejme pokračuje v ďalších klamstvách americkej vlády, ale to už nie je dôležité. Ani to, že neskôr to bol Chruščov, kto klamal. To, čo rozhoduje, je pravda. Vyššie uvedený argument môže obstáť u tých čitateľov, ktorí hneď neuveria všetkému, čo si prečítajú v novinách. Týmto sa teda pomaly približujeme k Apolónovi, ale aj k "oficiálnym" vyhláseniam vlády USA k niekoľkým expedíciám americkej armády do Arktídy a Antarktídy (viď nižšie) a možno aj k existencii nacistickej základne na Antarktíde...

Hákový kríž tu, ako sa píše v tomto článku, zanechala vyššia rasa, v ktorej existenciu verí nejeden človek zaoberajúci sa záhadami a tajomnom. Tu na obrázku vidieť hákový kríž vyfotografovaný na druhej strane mesiaca.

Ani historici nehovoria vždy pravdu

Nie je všetko pravda, čo nás učili v škole - druhú svetovú vojnu totiž nezačali iba Nemci. V prvom rade to boli Japonci, ktorí v roku 1937 napadli Čínu a potom po Sovietsko-Nemeckom pakte (Molotov-Ribbentrop pakt) si Hitler so Stalinom dohodli spojenectvo a rozdelili si Poľsko (a ešte niečo). Druhú svetovú vojnu v Európe teda začalo Nemecko (1. septembra 1939) spolu so Sovietskym zväzom (17. septembra 1939). Keby ste videli sovietske noviny z tých čias a ukázali ich niekomu počas socializmu u nás, zavreli by vás. Dôvod je jednoduchý - Sovieti Hitlera ospevovali (však bol spojenec) a sovietska tlač ho zobrazovala ako hrdinu. Červená armáda obsadila východné časti Poľska hrubou silou a v spolupráci s Hitlerom získala aj Litvu. Sovietsky zväz otvorene i propagandisticky podporoval nemeckú okupáciu a dopomohol Hitlerovi k rýchlemu víťazstvu. Hitler tak získal dôveru Stalina a neskôr po vtrhnutí do Sovietskeho zväzu (22. júna 1941) i náskok v boji. Na školách nás však učili čosi celkom iné. A dnes ani nikto nerieši našich historikov (ich "doktoráty") a ich klamlivé tvrdenia počas komunizmu, keď povedať čo i len jedno krivé slovo na Sovietsky zväz mohlo spôsobiť stratu zamestnania.

Hyperborea

Hyperborea (v gréčtine Hyper = "za"; boreas = "severný vietor") je tajomná krajina na severe, o ktorej sa zmienil historik Herodotos (žil okolo roku 450 pred Kristom). Herodotos je považovaný za "otca histórie", ktorý dôsledne a pravdivo dokumentoval dejiny; niet ani jedného dôvodu spochybňovať to, čo písal. Herodotos píše, že ľudia z tejto krajiny boli oslobodení od chorôb. Podľa viacerých osobností (Plinius, Herodotos, Cicero...) sa obyvatelia Hyperborey dožili až tisíc rokov.

Na obrázku vidieť Hyperboreu zakreslenú ako oblasť celej Arktídy, avšak podľa iných názorov sa nachádza nad Islandom či Sibírou.

Niektorí experti na mytológiu nepovažujú Hyperboreu za nič iné než za Šambalu v európskom bájosloví, hoci pod trochu iným menom. Carl A. P. Ruck, profesor mytológie v USA, umiestnil Hyperboreu do čínskej autonómnej oblasti Xinjiang, ktorá sa nachádza na samom západe Číny a ktorá susedí s Indiou. Ja by som ešte mohol spomenúť oblasť Hindúkušu (Saraghrar, Gordoghan Zom, Shachio Kuh Zom, čo sú pomerne dosť vysoké hory v oblasti), o ktorej píšu niektoré budhistické a hinduistické stránky s úvahou, že zdroj Šambaly a jej magický drahokam Cintamani je práve tu (Hindúkuš je horská sústava v Afganistane, Pakistane a sčasti aj v Indii).

H. P. Blavatská, Rene Guenon a Julius Evola tvrdili, že Hyperborea bola zlatým vekom dávnovekej civilizácie. O tejto mýtickej krajine vraj píše aj biblia - napr. Jób 37, 22: "Od severu prichádza blesk ako zlato; ale nad Bohom je strašná sláva." Potom Izaiáš, 14:13: "A veď ty si povedal vo svojom srdci: Vystúpim hore do neba; vyvýšim svoj trón nad hviezdy silného Boha a posadím sa na vrchu slávnostného shromaždenia Božieho, v najďaľších krajoch severu". Ďalej je to Ezechiel, 1:4: "A videl som a hľa, búrlivý vietor prišiel od severu, veľký oblak a plápolajúci oheň a vôkol neho žiara dookola, a zprostred neho sa videlo čosi na pohľad ako žeravý kov, zprostred toho ohňa." K dávnym knihám so zmienkami o "božskom severe" môžeme pridať ďalšie - aj knihu Enochovu. V knihe The Indian Theogony (Cambridge University Press, 1970, autor: Bhattacharji) sa uvádza, že rajskou záhradou (Eden) bola Ilávarsa (prehistorický ostrov na severe, ktorý sa potopil) - odtiaľto prišli k ľuďom japonské božstvá Izanagi (on) a Izanami (ona). Termín Ilávarsa možno nájsť aj v staroindickej literatúre, napríklad v knihe Deví Bhágavatam, kde sa doslovne píše: "V centre Ilávarsy sa nachádza zlatá hora Sumeru, ktorá je kráľom všetkých hôr." Sumeru alebo Meru je mytologická hora (raj) hinduistov, budhistov a džinistov.

Hyperborea sa teší pomerne veľkej pozornosti v gréckej mytológii, z ktorej aspoň niečo môžeme priblížiť - napríklad rôzne svätyne, ktoré v dávnom Grécku mýtickí ľudia z rozprávkovej krajiny pomohli postaviť. Pri zakladaní olympijských hier sa uskutočnila púť do Hyperborey a azda jeden z najväčších prorokov Hyperborey bol Abaris, ktorému dal Apolón zázračný luk. O prorokovi píše aj Platón a pripisujú mu zázračné schopnosti. Herodotos píše, že v krajine za severným vetrom ako boha uctievali Apolóna. Apolón a Artemis sú dvojičky, ktoré splodil Zeus spolu s Letou. Leto bola podľa gréckej mytológie Titánom. Titáni boli bohovia pred olympijskými bohmi (ako Zeus, Apolón atď.). Podľa mytológie tu teda naozaj môžeme aspoň hypoteticky naznačiť existenciu inej rasy, keďže Zeus bol dieťaťom Kronosa (božský potomok matky zeme pomenovanej aj ako Gé, Terra alebo Gaia) a Rhey (dcéry Urána) - teda Titánov.

Hyperborea a teórie o nej

Teórií je niekoľko:
1) Čisto racionálni ľudia sú najskôr naklonení uveriť, že Herodotos písal o nejakej starovekej civilizácii.
2) Atlantída bola vraj osídlená práve z Hyperborey, kde žili (žijú) ľudia s oveľa vyspelejšou technológiou. Je to "krajina bohov".
3) Taká civilizácia tu bola a odišla (mimozemšťania?); nacisti našli stopy v niektorých oblastiach Južnej Ameriky, Arktídy, Antarktídy, kde sa počas vojny ukryli a pokračovali vo svojich tajných výskumoch.

Spojenie nacistického okultizmu so Šambalou a Tibetom je fakt, rovnako sú tu aj ústne výpovede - jeden vzdelaný človek, ktorý mal za Slovenského štátu okolo 14 rokov, mi povedal, že po páde Berlína našli oslobodzovacia vojská v tomto meste tibetských (ázijských) mníchov. Po troške hľadania sa mi podarilo nájsť na internete informácie o tajnej ázijskej spoločnosti pomenovanej ako zelený (čierny) drak, keďže tibetskí alebo ázijskí ľudia, ktorých našli vojská, evidentne spáchali samovraždu a na rukách mali zelené rukavice. Táto organizácia bola skutočne reálna a vznikla asi okolo roku 1901 ako odnož z inej, tiež tajnej japonskej organizácie. Boli to militantní ultrapravičiari a na internete sa možno o nich niečo dozvedieť pomocou kľúčového slova Kokuryukai.Nadväzovali kontakt s budhistickými skupinami, len sa sotva niekde dozvieme, prečo.

Dutá zem

Táto teória sa opiera o domnienku, že kedysi veľmi dávno po zániku Atlantídy sa časť atlantskej civilizácie ukryla v podzemí, kde je doposiaľ a UFO podľa tejto teórie pochádza odtiaľto. Hyperborea ako "kraj" zadokumentovaný už veľmi dávno v literatúre je v tomto svetle chápaná ako staroveká vedomosť o tom, že tu takáto civilizácia naozaj existuje (existovala). Táto teória má veľkú podporu a aj svoje "dôkazy", kde patrí aj príbeh admirála Byrda (viď nižšie po kliknutí na odkaz). Takisto je známe, že nacisti o tomto predpokladali a snažili sa s touto civilizáciou nadviazať kontakt.

Keby ste napríklad v roku 1900 povedali niekomu, že raz ľudia poletia na mesiac, že budú komunikovať po celom svete pomocou "zázračných skriniek", tak vás vysmeje 95% z nich, hoci to ani nie je tak dávno. V denníku admirála Byrda sa píše (tajomný Majster hovorí toto admirálovi Byrdovi): "Vidíte, naša veda a kultúra je mnoho tisíc rokov v predstihu oproti vašej rase, admirál".

Dnešní vedci, ktorí ani neviem do akej hĺbky boli schopní urobiť vrty (Wikipedia hovorí o najhlbšom vrte do hĺbky 12,261 metrov), popisujú NEPOZNANÉ poznaným, teda ich komentáre sa podobajú tomu, čo 95% ľudí v roku 1900 malo v predstavách, keď počulo o tom, že raz ľudia poletia na mesiac, alebo že budú používať "zázračné skrinky."

Je nezmysel hovoriť o tom, či Zem je dutá alebo nie, avšak rôzne dutiny v nej sú určite skutočnosťou. Napríklad na vedeckom portáli Livescience.com je článok o veľkom oceáne hlboko v Zemi vo východnej Ázii.

Na internete sa píše, že zástancovia teórie dutej Zeme (hovoríme "dutá Zem" iba preto, že tento výraz sa takto "chytil", hoci nemusí byť celá dutá s výnimkou veľkých dutín v nej) majú nejaké dôkazy v biblii, ďalej poukazujú na to, že v USA je federálny zákon na ochranu jaskýň, ktorý de facto zakazuje komukoľvek narábať (i vstúpiť) s istými výnimkami s čímkoľvek, čo sa týka jaskýň. Ak som teda v USA a spozorujem na federálnom území hlbokú dieru, do ktorej vkročím, je to trestný čin. Povolenie vstúpiť mi môže dať iba federálna vláda.

Neviem, nakoľko možno veriť zdroju ďalšej informácii, ale tento zdroj uvádza aj, že sovietski vedci ostali užasnutí pri vrtných pokusoch, keď zaznamenali milióny hlasov, výkrikov a povedali, že sa prevŕtali do zemského pekla. Doktor Azzacove uviedol: "Ako komunista neverím na nebo a ani bibliu, ale ako vedec začal som veriť v peklo."

Hlasy z pekla si možno vypočuť tu (Youtube.com), ak ale nebudete trpezliví (kvôli zdĺhavejšej úvodnej reči), posuňte si klip približne na 2 minúty a 17 sekúnd a budete počuť hrôzu. Hlasy z pekla nie sú pre citlivejších ľudí a pochádzajú z čias Sovietskeho zväzu, keď sa v oblasti Sibíri robili vrty (vysielané na jednej rádiovej stanici v USA)! Aj keď dôveryhodnosť zdroja možno spochybniť, fakt je, že informáciu o "pekelných hlasoch" nepriniesol nejaký lacný plátok, ale seriózny fínsky časopis Ammenusastia.

STOP RASIZMU!

 

Istý americký ufológ, George Wight, sa v polovici minulého storočia rozhodol skôr viac bádať Zem, ako hľadať civilizácie vo hviezdach. Maličká partia nadšencov začala skúmať rôzne miesta, kde by sa dalo preniknúť do podzemia. V druhej polovici rokov 1950 sa im podarilo niečo nájsť v jaskynných sieťach v štáte Arkansas. Wight aj napísal nejaké články o UFO a o úspešnom vstupe tejto skupinky do tunelov píše i internetový portál ufo.whipnet.org - George Wight nadviazal kontakt s podzemnou rasou bytostí a rozhodol sa tu ostať. Z povrchu zemského začali potom miznúť jeho osobné veci a vyššie uvedený zdroj uvádza, že tieto bytosti v podzemí nás dokonca monitorujú.

Niečo podobné máme aj na Slovensku - Mesačnú jaskyňu, ktorú spomenul istý Antonín Horák v speleologickom časopise v USA neskôr v emigrácii, ktorý počas Slovenského národného povstania objavil v podzemí tajomný útvar - kolmú šachtu v tvare polmesiaca, ale umelo vytvorenú (podľa jeho tvrdenia), ktorá viedla do neznáma. Mesačnú jaskyňu ako prvý spomenul seriózny francúzsky záhadológ Jacques Bergier (v rokoch 1960). Najlepší obraz si urobíte z videa na Youtube.com a ak budete chcieť vedieť viac podrobností, nečítajte blogy ako SME (na zasmiatie) atď., ale pozrite si stránky českých hľadačov, ktorí problematike "moonshaft" venovali viac času ako tí, čo blogujú iba pre zábavu.

Hyperborea v nacistickej polievke

Opakujem, nacizmus si nezaslúži nijaké uznanie po ideologickej stránke, ale Hyperborea ako tajomstvo určite áno. Boli to práve nacisti, ktorí oživili túto "tému", pretože robili výskumy a neobyčajne obsiahle. Aj keď niet veľa informácií o ich tajných výskumoch, predsa je tu čosi navyše - aspoň indície, ktoré Herodota dopĺňajú. Cítite mráz?

Najlepší nemeckí vedci - Werner Heisenberg, Paul Hartek, Kurt Diebner, Erich Bagge, Otto Hahn, Carl Friedrich von Weizsacker, Karl Wirtz, Horst Korsching a Walter Gerlach boli po vojne "odvezení" do Anglicka, kde ich držali v izolácii, ale ich rozhovory nahrávali. Britská a americká vláda považovala prepisy rozhovorov týchto vedcov za prísne tajné. Po necelom roku vedcov prepustili, ale prečo boli ich rozhovory utajované až do roku 1992? A vieme, aké množstvo obsahu bolo vôbec zverejnené? Walter Gerlach, ktorý bol neskôr zakladajúcim prezidentom spoločnosti Fraunhofer-Gesellschaft, v súčasnosti najväčšia výskumná vedecká organizácia v Nemecku, sa venoval výskumom antigravitácie. Informácie na internete o týchto prísne tajných rozhovoroch možno vyhľadať pod kľúčovými slovami "Farm Hall Transcripts".

Vysokí nacistickí funkcionári sa vraj veľmi zaujímali o paranormálne javy. Opierali sa o čosi podobné ako Gréci, len to neboli Titáni, ale Teutóni. O Teutónoch sa zmienili grécki i rímski autori (Marcus Velleius Paterculus) s tvrdeniami, že títo pred viac ako 100 rokmi pred Kristom migrovali zo severu k Dunaju. Hitlerovskí okultisti (tajná spoločnosť Vril, Thule) práve tento kmeň považovali za pôvodcov všetkých germánskych kmeňov - nositeľov tzv. "čistej árijskej rasy". Tvrdili, že Teutóni sa oslabili párením s inými kmeňmi. V rôznych encyklopédiách sa objavujú zmienky o Teutónoch, že boli všetci obzvlášť zameraní na mágiu, najmä ženy. Pomponius Mela, prvý rímsky geograf, umiestnil pôvod tohto kmeňa do Škandinávie.

Obrázok vyššie je z jednej veľmi starej mapy o gréckej mytológii (ktorú sa mi podarilo nájsť v pivnici), kde vidieť Hyperboreu zakreslenú v oblasti nad Dunajom, kde žijeme. Je nepochybné, že Gréci museli uvažovať o lokalite tejto krajiny aj tak, ako je zakreslené na obrázku.

Jazero Vostok, tajomstvo ľadov?

Jazero je obrovské - veľkosťou ako jazero Ontário. Nachádza sa asi 4000 metrov pod povrchom v Antarktíde pod ruskou základňou Vostok. Je tam veľká magnetická anomália, ktorá až zaráža svojou podobnosťou s knihou Vesmírna odysea 2001 od A. C. Clarka. Zemská kôra je tam tenšia. Niektorí vedci tvrdia, že podľadovcové jazerá v Antarktíde môžu byť prepojené sieťou podzemných riek. Pre vedcov je jazero príkladom niečoho, čo existuje na Jupiterovom mesiaci Európa, pretože v jazere Vostok sú podmienky úplne izolované od podmienok na Zemi; voda je pod tlakom a preto v tekutom stave. A ešte musíme zohľadniť najmenej 15-30 miliónov rokov času, keďže v jazere je doslovne zakonzervovaná dávna minulosť.

Aj keď existuje veľa názorov o tomto podzemnom čude, okrem vedeckých niektoré z oblasti konšpiračných poukazujú na existenciu mimozemských civilizácií. Údajne na základni Vostok nastali "podivné nehody", ruský vedec Ivan Toskovoi záhadne zmizol; ľudia museli byť niekoľkokrát evakuovaní - toto však treba brať odľahčene, väčšina informácií si totiž vyžaduje overiť, hoci niet dôvod neveriť základným správam o tomto jazere (magnetická anomália, hĺbka atď.), o ktorom píšu aj stránky ako pravda.ru a pod.

Operácia Highjump (1946-47)

Túto vojenskú výpravu o rozsahu asi 5000 mužov s obrovskou vojenskou výbavou viedlo niekoľko významných admirálov, vrátane Byrda. Oficiálne sa hovorilo, že mali nájsť prírodné bohatstvo, ale klebety vravia niečo iné, a to že sa Američania pokúšali nájsť a zničiť podzemné nacistické základne. Trinásť veľkých lodí a taký počet vojakov je naozaj dôvod spochybňovať oficiálne tvrdenia vlády USA. Popri Highjump existovala ďalšia - Operácia Nanook (1946), ktorá smerovala do Arktídy, aj do oblasti Thule (v Grónsku).

Nemci pravdaže venovali výskumu Antarktídy i Arktídy nemálo peňazí už od počiatku rokov 1930. Neuschwabenland alebo Nové Švábsko je práve miesto, kde vybudovali základňu. Spojenecké vojská si všimli nacistické ponorky smerovať do Antarktídy i Arktídy.

Na záver však stačí povedať pár slov o tom, že toho veľa nevieme ani bez príchute mystiky. Treba odsúdiť všetky zločiny - nie však históriu, ktorá tu tak či tak bola, a skôr ju treba spoznať, či sa to už niekomu páči alebo nie. V nasledujúcej časti priblížim, že ak si vyberieme iba maličký kúsok zeme, aj ten môže ostať navždy zahalený tajomstvom.

Ihagee

O históriu tejto z mnohých firiem v Nemecku prejavujú záujem predovšetkým zberatelia značky jedného vôbec z najlepších fotoaparátov na svete - Exakta. Spoločnosť Ihagee založil Holanďan Johan Steenbergen v roku 1912 v Drážďanoch, neskôr so skratkou IHG. Firma vyrábala rôzne fotoaparáty. K sláve ju priviedla až značka Exakta, a to v roku 1933 (séria Kine). Exaktu navrhol nemecký inžinier Karl Nüchterlein, ktorý vstúpil do spoločnosti už v roku 1923. Začiatkom vojny ho vo fabrike považovali za nepostrádateľného, ale kvôli problémom s ľuďmi o tento štatút prišiel a vyslali ho na front, odkiaľ sa nevrátil. V roku 1944 dostal štatút nezvestný. O spoločnosti Ihagee sa počas druhej svetovej vojny toho vie naozaj len veľmi málo. Isté je iba, že sa tam vyrábali optické prístroje pre armádu - určite rôzne fotoaparáty, možno optické zariadenia do ponoriek atď.

Nacisti obrali Steenbergena o všetko. Vyplývalo to samozrejme aj zo zákona o konfiškácii majetku ľudí z nepriateľských krajín, kde patrilo aj Holandsko. Nacisti potom vyhodili všetkých funkcionárov spoločnosti a už nikto viac nevedel, čo sa vo fabrike vyrábalo. Steenbergenovi, ktorého aj na krátko zavreli, sa podarilo za pomoci Švajčiarov utiecť do USA. Spojenecké vojská neskôr brutálne zbombardovali Drážďany a mesto sa premenilo na trosky. Fabrika Ihagee na ruiny.

Ani po vojne to Steenbergen nemal ľahké - zápas o svoj majetok s komunistickým Nemeckom nevyhral. Zásluhu na zrekonštruovaní Ihagee má Sovietsky zväz a fotoaparáty boli opäť na trhu. To však už nie je dôležité. Odkazom týchto informácií nech je myšlienka, že ak nevieme takmer vôbec nič o dianí v jednej fabrike počas druhej svetovej vojny, nemali by sme si byť takí sebavedomí hneď v odsúdení či dokonca opovrhnutí toho, čo sa vymyká bežnému rámcu.

Severný vietor veje na všetky strany

Škoda, že Nemci nechceli pochopiť, že biblický Jehova mohol byť rovnako aj ich starovekým Tórom (germánsky boh hromov) a že neuvažovali o ňom a jeho ľuďoch tak ako o svojich "Teutónoch". Biblia, staroveké tibetské texty i posolstvo väčšiny náboženstiev - a tým pádom aj tej dávnej civilizácie, ak tu naozaj bola - preukázateľne hovoria iba o jednom - a to o spravodlivosti a láske ku každému (blížnemu), ktorého odsúdime iba za to, čo urobí, nie za to, akej je farby či vzrastu. Príčinou zla na tomto svete nie je rasa, ale ego, chamtivosť a zloba. Ak niekto neverí, nech sa ide pozrieť do Číny - tam nie je rasa tak nenávidená Hitlerom, a predsa ľudia, ktorí tam žijú, nie sú o nič šťastnejší. Človek ľahko môže zrazu NEBYŤ človekom, ale stať sa SUPER ČLOVEKOM je ťažké a treba si to zaslúžiť. Pri kontakte s takýmto NIEKÝM určite každý pocíti silný arktický mráz... Tak vravia aj Eskimáci: "My neveríme, my sa bojíme..."

Back

 
Stránka bola naposledy aktualizovaná: Pozri vlajočku