Ezoterika

USO

 

Hoci UFO problematike sa venuje až príliš veľa stránok, tých o histórii UFO je už menej. Alexander Veľký, keď chcel vpadnúť do Indie okolo roku 329 pred Kristom, spozoroval "lietajúce objekty", ktoré spôsobili, že sa mu splašili kone. Popri UFO tu máme však aj USO - neznáme pod vodou sa plaviace objekty (Unidentified Submerged Object), o ktorých tu bude reč vrátane všetkého, čo súvisí s tajomnou morskou problematikou.

 

USO spozoroval aj Kolumbus na svojej plavbe do Ameriky.

 

Utsuro Bune

Udalosť síce dosť dobre zadokumentovaná, ale nie veľmi známa západnej civilizácii, sa stala okolo roku 1800 v Japonsku, kde sa pri pobreží objavilo neznáme pod vodou sa plaviace plavidlo. Vystúpila z neho žena, ale s domorodcami sa nedokázala dohovoriť, lebo hovorila inou - neznámou rečou. Záznam o tomto sa nachádza v knižnici Iwase Bunko.

MapaVo vnútri neznámeho objektu, ktorý zrejme havaroval, sa našli znaky z celkom neznámeho systému písma a žena, ktorá bola v tomto objekte, mala bielu tvár a červené obočie. Keďže sa s domorodcami nedokázala dohovoriť, tí pravdaže nemohli ani len tušiť, odkiaľ so svojím tajomným korábom prišla. Na Youtube.com je tento príbeh spracovaný aj v podobe videa.

Bloop

Bloop (vyslovuj blúp) je názov pre doposiaľ neidentifikovaný podmorský zvuk, ktorý v Pacifiku zachytili zariadenia Národného úradu pre oceán a atmosféru USA (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA) niekoľkokrát v lete v roku 1997, ale pôvod zvuku sa nepodarilo objasniť. Boli využité zariadenia pôvodne určené na hľadanie sovietskych ponoriek a NOAA uviedla, že "frekvencia rapídne stúpa a zvuk je zaznamenateľný v rozsahu 5000 kilometrov". Podľa vedcov, ktorí skúmali tento záznam, môže ísť o živočícha. Doposiaľ však nie je známy nijaký živočích, ktorý by mohol produkovať zvuk v takej intenzite. Ak je to živočích, tak musí byť niekoľkokrát väčší ako ten najväčší na našej planéte, ktorým je Vráskavec obrovský (s dĺžkou okolo 30 metrov a hmotnosťou až do 181 ton). Tajomný zvuk si môžete vypočuť na Youtube.com.

Staroveké podmorské mestá

Dostal som zaujímavý e-mail s obrázkami podmorských geometrických tvarov, ktoré nemohli byť vytvorené prírodou (podobne ako som zverejnil v časti Yeti na Marse).

Raz jeden vedec v istom dokumentárnom filme povedal, že vedci by mali venovať viac energie skôr výskumu Zeme ako vesmíru. Určite je to pravda, pretože fotografia z Google je fascinujúca. Mapa

Pohľad na obrázok (vľavo) až mrazí - oblasť sa nachádza západne od Maroka (asi 700-800 km) v Atlantiku a tu je aj internetový link (Google).

Obrázok: Geometrické čiary dlhé stovky kilometrov. Sú to pozostatky Atlantídy?

Obrázok nemôže byť falzifikát, pretože bol vytvorený skenovaním podmorského dna satelitom. Možné je iba, že niekde vznikla chyba, na to sa však treba spýtať autorov mapiek Google.

Shag Harbour

Jeden z ďalších významných prípadov USO bol pád neznámeho objektu do vôd Atlantiku neďaleko Shag Harbour, čo je rybárske mestečko v kanadskej provincii Nové Škótsko (východ Kanady). Pád neznámeho objektu do mora tu skúmalo viacero štátnych zložiek Kanady. O incidente v Shag Harbour sa dočítate aj v encyklopédiách, Wikipedia nie je výnimkou. Incident skúmala aj kanadská armáda a kanadská vláda vyhlásila, že to nemohlo byť nijaké známe lietadlo. Ide teda o jeden z málo prípadov, keď vláda nejakého štátu formálne uznala neidentifikovateľný lietajúci objekt. Čo sa vlastne stalo?

4. októbra v roku 1967 približne okolo 11:20 večer (lokálneho času) ľudia telefonovali, že niečo obrovské spadlo do zálivu Maine (neďaleko mestečka Shag Harbour). Najmenej 11 ľudí videlo lietajúci objekt a veľa podalo správu, že počuli silný dunivý zvuk. Objekt sa nikdy nikomu nepodarilo identifikovať (ani nájsť, aspoň podľa oficiálnych vyhlásení) a prípad je doposiaľ zaznamenaný v spisoch kanadskej vlády, kde sa hovorí o neidentifikovateľnom lietajúcom objekte. Kanadská armáda na mieste pádu vykonala prieskum vychádzajúc zo svedectiev ľudí, ktorí videli veľký objekt, ako padol do mora. To je z oficiálnych správ všetko. Prípadu sa venovalo i viacero serióznych periodík, z ktorých niektoré ho nazvali kanadským Roswellom (Roswell je miesto v Novom Mexiku v USA, kde bol zaznamenaný pád neznámeho objektu, po ktorom sa zachovali trosky).

Back

 
Stránka bola naposledy aktualizovaná: Pozri vlajočku