Ezoterika

Optimalizácia webuaka Illogical Programming Paradigm

Pre zvyšovanie návštevnosti existuje veľa spôsobov. Mnohé stránky, pokiaľ ich Google zobrazí na 505-tom mieste, práve z tohto dôvodu neprinesú ani zďaleka to, čo by ste chceli, aj keď budú pripravené v najdokonalejšej grafickej precíznosti. (Na obrázku vľavo vidieť, z akých krajín návštevníci týchto stránok pochádzajú). S kľúčovým slovom Atlantída (pozri) Google zobrazí tieto stránky medzi prvými (aspoň v čase písania týchto riadkov - 2.7.08), hoci sa to môže dynamicky zmeniť. Pozri aj heslá Sibyla, Hindu Personalities.

Čo sa týka optimalizácie, veľmi užitočné je písanie článkov (najmä anglických), s čím mám veľa skúseností. Keď autor publikuje článok v celosvetových (voľne šíriteľných) databázach článkov, preberú ho ďalšie weby (pokiaľ je dobrý) a ponechajú aj odkaz na vaše (moje) stránky. Pozícia vašich (mojich) stránok sa vo vyhľadávačoch týmto podstatne zlepší. Je to jeden zo spôsobov, ako sa dostať na prvú stranu (alebo druhú) v Google. Pokiaľ by teda niekto mal záujem a časť svojho webu má aj v angličtine, publikovaním zaujímavého článku v celosvetových databázach mu možno v optimalizácii webu pomôcť.

Vraví sa, že trh treba poznať. Rovnako to platí o databázach článkov, ktorých je veľa a každá má svoje pravidlá. Niektoré internetové (a aj business) portály nedosahujú toľko návštevníkov ako stránky na FreeBSD.nfo.sk; na obrázku vidieť počet návštev za mesiac máj 2008 a návštevníci sú z celého sveta...

 

 

 
Stránka bola naposledy aktualizovaná: Pozri vlajočku