Ezoterika

DOP - fenomén miznutia objektov

Kedysi dávnejšie som pozeral v TV jeden príbeh o miznutí vecí a tak mi napadlo, že i ja niečo napíšem na túto tému. Ide o jeden z menej známych paranormálnych javov, s ktorým mám aj ja osobnú skúsenosť. Preto budem rád, ak sa mi ozvú nejakí ľudia.

Treba povedať, že ako človek som dosť pragmatický - veštcov považujem na 80% za podvodníkov, liečiteľov takisto a New Age považujem za veľké zlo. Ani nie som súčasťou nijakej "ezoterickej skupiny". Možno ani sám by som neuveril tomu, čo teraz píšem, keby som nezažil, čo som zažil. Na druhej strane si však myslím, že vysielať ľuďom energiu, že "existujú veci medzi nebom i zemou", je na úžitok. Tým kritickejším, hoci duchovne založeným, ktorí hneď vo všetkom "strašidelnom" vidia diabla, rád odkážem, že keď má človek vedomosť o tom, že je diabol, rovnako dostal i vedomosť o tom, že existuje Boh.

DOP na vlastnej koži

Z mojich paranormálnych zážitkov, ktorých mám tisíce, uvediem jeden, ktorý som zažil so známym slovenským horolezcom, Františkom Kelem. Spoznal som sa s ním kedysi dávno v zámorí, kde prišiel a ja som uvítal možnosť mu poskytnúť ako rodák zadarmo ubytovanie na pár dní. Po mojom návrate domov sa občas stretávame. Raz, to už bolo po Ferovej expedícii na Mount Everest (ktorú on viedol), sme sa podobne takto stretli niekedy v roku 1988 v jesennom čase (v októbri) a vo Ferkovej robote (Ústav experimentálnej pedagogiky). Nemal som vtedy hodinky a zažartoval som, či by mi Fero nepodaroval tie svoje. Môj žart alebo slovný trik asi vyznel skôr viac nepodarene, ako som čakal, a Fero si na moje prekvapenie dal svoje hodinky dole a podal mi ich. Nič nenormálne. Zobral som ich. O mesiac mi však telefonoval, či sa nestretneme. Ponuku som prijal, ale tušil som, že tam bude nejaký dôvod, pretože mesiac je krátky čas a obyčajne sme sa zvykli stretávať zriedkavejšie. Tentoraz som prišiel k nemu na byt, urobil mi čaj a asi pol hodinu sa vypytoval, či sme vtedy v tej práci boli sami a či nás niekto nepočúval (alebo nemohol počúvať). Fero bol dosť napätý a celá polhodina jeho otázok viac-menej iba odzrkadľovala jeho strach a napätie. Netušil som, prečo sa ma to pýta. Bolo to cez obed (keď hladní zamestnanci majú svoj čas) a viem určite, že sme tam (v jeho práci) boli vtedy cez obed sami. Fero až potom prešiel rovno k veci - priniesol také isté hodinky, aké mi podaroval. Už som vedel, o čo ide, pretože podobných zážitkov nemám málo a tak som si spomenul na svoje príbehy z pod Južného kríža (v krajine na opačnej strane našej zemegule, kde je aj najviac Tamilcov a kde asi začal môj možný kontakt s niečím tajným a neznámym). Čo sa vlastne stalo? Fero Kele sa mi priznal, že asi po troch týždňoch našiel tie isté hodinky na stole v práci, pričom ja som mal tie jeho na ruke. Obaja sme mali rovnaké hodinky (čierne automatické hodinky značky PRIM - Made in Czechoslovakia), len tie Ferove sa objavili zázrakom, tak som mu ich trochu závidel.

Určite možno argumentovať, že si to vymyslel, ale v tom prípade - aspoň si to myslím - by nestrávil so mnou pol hodinu času vypytovaním sa, či sme boli vtedy sami. A ani by mi po mesiaci nezavolal. Myslím si, že na to, aby si to vymyslel, by ma nepotreboval. A tisíce iných - podobných paranormálnych javov na mojej strane, skôr dosvedčuje, že neklamal.

Pravdaže, pre zverejnenie tohto vstupu som si vypýtal Ferkov súhlas a informáciu si tak každý môže overiť. Ale nemám záujem sa nejako s týmto ďalej rozširovať, pretože ľudskú civilizáciu považujem za niečo skôr zlé ako dobré.

O miznutí predmetov mám viac napísané vo svojej anglickej časti - konkrétne napríklad, ako mi zmizol prívesok Ganeša v deň Jeho narodenia, čo z pohľadu teórie pravdepodobnosti nie je možné vysvetliť uspokojivo. Verím, že keby mi zmizol prívesok Ganeša v hociktorý iný deň, že by to nebolo nič iné, iba náhoda (roztržitosť atď.). Ak však taký prívesok zmizne práve v deň narodenia tohto indického Boha a potom ho nájdem presne za 11 dní (hoci som predtým všetko dôsledne prehľadával), čo je zase presný počet trvania osláv Ganešových narodenín v Indii, potom som si istý, že to nemôže byť náhoda, ale DOP, ktorý však môže mať aj opačný náboj - keď sa miznutie premieňa na objavovanie. Prosím ťa teda Bože, pomôž mi odhaliť, aká to tajná skupina Indov ide po mne!:)

Čo je DOP?

Je to jav, o ktorom sa veľmi málo píše, pretože jeho účastníci sú väčšinou spoločnosťou odmietnutí a odsunutí do jedného zo štyroch nižšie uvedených kútov (vysvetlení). Ezoterici tento jav väčšinou nepoznajú (vedia o ňom hovoriť, ale nemajú s ním skúsenosti) a tak sa nemôžu presnejšie vyjadriť k tomu, o čo ide. Mnohí si pomyslia, že DOP je niečo zlé, čo naopak vôbec nemusí byť pravda - iba môže predstavovať inú úroveň existencie.

Tento jav možno pravdaže vysvetliť i nasledovným spôsobom: 1) roztržitosť, 2) námesačnosť, 3) výpadky pamäti, 4) ľudia so zlým úmyslom okolo. Pokiaľ však okolnosti nejakého príbehu v súvislosti s miznutím nezapadajú do vyššie uvedených vysvetlení, možno hovoriť alebo aspoň sa naozaj objektívne domnievať, že účastník na vlastnej koži zažil fenomén miznutia vecí, v angličtine DOP (Disappearance Object Phenomenon).

Raz bol medializovaný istý prípad v Petržalke, kde v byte nevysvetliteľne mizli veci a účastníci tohto javu sa zmienili, že sa obrátili aj na niekoľkých ezoterikov, ktorí im však v tom nedokázali pomôcť. Nečudujte sa a prečítajte si aj niečo o ezoterikoch.

Kde sa DOP vyskytuje?

Najznámejšia oblasť na svete, kde miznú lode i lietadlá, je Bermudský trojuholník a potom Dračí trojuholník v mori neďaleko Japonska.

Nevysvetliteľné zmiznutia majú priestor i v anglickej Wikipedii, kde sa hovorí napríklad o lodi Mary Celeste, ktorú v roku 1872 našli v Atlantickom oceáne celkom opustenú, hoci počasie bolo prekrásne.

Experiment Filadelfia

Na internete sa dosť spomína tento tajomný experiment (Philadelphia Experiment známy aj pod menom Projekt Rainbow), počas ktorého sa údajné pokusy americkej armády vymkli spod kontroly. Armáda sa pokúšala o zneviditeľnenie lodí, ktoré ako opticky neviditeľné mali mať prevahu v boji. Začali s loďou USS Eldridge, na ktorej použili zvieratá a neskôr aj ľudí. Hoci americká vláda stále popiera, že by sa na takéto niečo vôbec kedy podujala, mnohí nadšenci vedia, že vláda neustále klame, tak sa domnievajú, že tento experiment americká armáda predsa len realizovala.

Experiment údajne stál na Einsteinovej teórii zjednoteného poľa, ktorá tvrdí, že gravitácia a magnetizmus sú prepojené. Mnohí Američania veria, že táto teória je stále veľkým tajomstvom vlády USA. Iní sú zas presvedčení, že experiment Filadelfia je bublina, ktorá vôbec nestojí na pravde.

Harold Holt

Austrália je preslávená dvoma tajomnými podzemnými základňami - Pine Gap (NTA - Severné teritórium) a Blue Mountains Triangle (NSW - Nový južný Wales). Pine Gap je čosi ako Area 51 - základňa zameraná na výskum vesmíru, monitorovanie komunikácie (ECHELON) a balistických rakiet pomocou špionážnych satelitov. MapaJej oficiálny názov znie Joint Defence Facility Pine Gap.

Harold Holt bol austrálsky premiér a je aj na zozname slávnych ľudí, ktorí záhadne zmizli. V lete 17. decembra roku 1967 (v Austrálii je leto v čase, keď je na Slovensku zima) sa Harold Holt rozhodol zaplávať si na pláži Cheviot v austrálskom štáte Viktória a z mora sa už nikdy nevrátil, ani jeho telo sa nikdy nenašlo. V Austrálii z tohto dôvodu vznikli rôzne konšpiračné teórie, z ktorých jedna hovorí, že ho zavraždili, pretože bol proti tajnej základni Pine Gap. Harold Holt bol veľmi dobrý plavec a mnohí Austrálčania odmietajú, že by sa bol utopil. Existuje dokonca aj teória, že ho zobralo UFO.

Bermudský trojuholník na Slovensku

V slovenskom pohorí Tribeč sa záhadne strácajú ľudia. Kedysi dávno sa sem chodili skrývať slovenskí chlapci pred verbovaním do kráľovského vojska v časoch invázie Turkov. Miznutie bolo zaznamenané už v roku 1250 (podľa prepisu jednej starej listiny), keď istému Ondrejovi tu mizol stavebný materiál. O miznutí v oblasti Tribeč píšu aj Hospodárske noviny, malý úryvok: "Zo Skýcova vedie cesta, ktorá spája dedinu s Klátovou Novou Vsou z druhej strany Tríbeča. Pred šiestimi rokmi našli na tejto ceste opustené luxusné BMW. Bolo otvorené, autorádio vyhrávalo a na sedadle ležali doklady na meno Jan Šala a milión korún v rôznej mene. Tento muž je do dnešného dňa na zozname medzinárodne hľadaných osôb..."

Pohorie Tribeč sa nachádza medzi mestami Nitra, Topoľčany, Partizánske, Zlaté Moravce; pár kilometrov na východ od Zlatých Moraviec je Nová Baňa. Obce, ktoré sa nachádzajú v oblasti, sú: Skýcov, Mankovce, Topoľčianky, Píla, Sľažany, Solčany, Žirany, Jelenec, Kostoľany pod Tribečom, Veľké Uherce atď. Tribeč je v oblúku Vnútorných Západných Karpát a má podobu trojuholníkového výbežku do Podunajskej nížiny. V pohorí je zaujímavá atrakcia - Čierny hrad (približne 13 km severozápadne od Zlatých Moraviec), o ktorého histórii toho vieme naozaj veľmi málo, a potom Gýmeš (dosť veľká zrúcanina hradu na južnom svahu pohoria Tribeč, zhruba 5 km na sever od obce Jelenec). Oblasť od 13. storočia osídľovali tzv. karpatskí Nemci, ktorí boli v rokoch 1945-46 vysídlení.

Malý zoznam zmiznutých ľudí v Tribeči (zoznam určite nie je úplný)

 

2.11.1929 tu zmizol lesník A. Samšály.

18.12.1930 tu zmizla osemnásťročná Mária Švajzerová potom, ako ju matka poslala na cestu lesom odniesť príbuzným potraviny.

10.12.1933 tu zmizol robotník Andrej Murgaš (zrejme na ceste z práce), ktorý pracoval v kameňolome a ktorý býval v obci Žirany.

Vo februári 1966 tu zmizli manželia Belanovičoví, ktorých auto tu našli odstavené.

Na prelome rokov 1979/1980 si v obci Skýcov všimla poštárka, že starší 76 ročný pán Antonín Topil už niekoľko týždňov neotvára dvere. Poštárka privolala príslušníkov Verejnej bezpečnosti, ktorí prišli, vylomili dvere, ale dom našli prázdny.

3.2.1995 tu na ceste z obce Skýcov policajná hliadka našla odstavené BMW so žilinskou ŠPZ s dokladmi a peniazmi v aute (veľa peňazí spolu s dolármi a markami). Všetko patrilo Jánovi Šalovi, ktorý je doposiaľ na zozname hľadaných osôb.

8.4.2011 zmizla Ľudmila Kalinková v Novej Bani - v obci blízko Tribeču. Hoci tento prípad vôbec nemusí súvisieť so záhadnými zmiznutiami v Tribeči, predsa som ho sem uviedol, pretože do tribečských lesov z Novej Bane je iba čosi viac ako 10 kilometrov.

Ďalšie informatívne stránky o miznutí ľudí v pohorí Tribeč sú tu.

Na tejto stránke (a pravdaže aj na stránkach MV SR) je informácia o poslednej zmiznutej osobe a v diskusii je jeden zaujímavý komentár o tom, že Nová Baňa, ak sa pozriete do mapy, sa nachádza veľmi blízko Tribeču.

  4 Stars

Môj jednodisketový projekt na báze OpenBSD - KarmaBSD - odporúčajú redaktori softplaz.net

Back

 

 
Stránka bola naposledy aktualizovaná: Pozri vlajočku